Kdo je Judita Wignall

Koučka integrační zdravé výživy a Raw food šéfkuchařka.
Než se stala průvodkyní holistickým zdravím, byla komerční herečkou a modelkou, a také rockovou zpěvačkou ve vlastní dívčí kapele Halo.
Dnes píše knihy, dává rozhovory a pomáhá lidem stát se štíhlejší, mít více energie, zářit a být na pozitivní vlně. 

Proč vlastně RAW?

Syrové potraviny jsou potraviny, které nebyly tepelně zpracované. Tím zůstal zachován jejich bohatý obsah živin, což umožňuje jejich plné využití v našem těle. Vysoká teplota vaření ničí cca 70% živin v našich potravinách, jako jsou vitamíny, enzymy, antioxidanty a fytoživiny. Standardní podíl v americké i evropské stravě, je ve vařených a zpracovaných potravinách tak vysoký, že není divu, že lidé trpí tolika degenerativními onemocněními. Artritida, srdeční choroby, osteoporóza, deprese a diabetes typu 2 jsou způsobeny špatnou výživou a mohou být často odvráceny právě změnou stravy. Například příjmem syrové stravy a detoxikační dietou po dobu několika týdnů nebo měsíců (nebo v mém případě, roků). Dokonce, když z pouhých 50% zařadíte do svého jídelníčku syrovou stravu, může se vaše zdraví dramaticky zlepšit. Nevěřím v diety typu "všechno nebo nic", nebo jakékoliv dietní dogmata, ale vím z vlastní zkušenosti, že konzumace čistého jídla nám může přinést optimální zdraví.

Z mých zkušeností vím, že to, co jíme ovlivňuje naše tělo, mysl i ducha. Trpěla jsem únavou, depresí, špatnou náladou, nezdravou pletí i artritidou. Byla jsem závislá na kávě, dietní kole, mléce a cukru, a stále jsem pociťovala nedostatek energie. Zjistila jsem, že jíst potraviny v jejich přirozeném syrovém stavu, dovoluje mému tělu detoxikovat se a přirozeně se léčit. Tvořím vše s lehkostí jako nikdy předtím, vypadám a cítím se lépe nyní v mých 40 letech, než když mi bylo 20 🙂

Judita Wignall