Vyzkoušejte nové chutě!

Jak na rychlou, lahodnou a pro zdraví efektivní snídani? 
Přinášíme ukázky receptů z knihy, která je nekonečná inspirací salátů, 
polévek, a nechybí ani zdravé mlsání!

Salát z barevné mrkve 

Barevné mrkve bývají na trhu jen několik týdnů v roce. Pokud je nenajdete na svém místním farmářském tržišti, tak rozhodně sáhněte po těch jasně oranžových a připravte si jeden z těch nejchutnějších salátů, které kdy okusíte. Sladké mrkve s nahořklou rukolou a čerstvými bylinkami rozezpívají vaše chuťové pohárky!

Zobrazit recept

Hráškový krém s mátou a feniklem 

Čerstvý hrášek patří společně se zelenými fazolkami k luštěninám, které si dopřeji, i když dodržuji detoxikační režim. Pro většinu lidí jsou snadno stravitelné a obsahují obrovské množství živin, jako je vitamín K pro silné kosti a dobrou srážlivost krve, lutein pro zdravé oči, vitamín C, vitamíny skupiny B, železo, hořčík a bílkoviny. Chuť téhle skvělé polévky rozjasňují fenikl a máta. Pochutnat si můžete na vychlazené i ohřáté.

Zobrazit recept

Čokoláda z mandlového másla

Detox je obtížný, a proto věřím tomu, že někdy člověk potřebuje nějakou odměnu, aby mohl dál pokračovat. Jen mi slibte, že se neutrhnete ze řetězu a nesníte všechno naráz. Tahle čokoláda se vám rozpustí v puse (a někdy i v ruce). Je neuvěřitelně dobrá. Sladím ji xylolitem a stévií, aby měla nízkou hodnotu glykemyckého indexu a já si nemusela nic vyčítat. Pokud vůbec nepoužíváte cukr, vynechejte i kustovnici. Ti, co nemají rádi xylitol ani stévii, mohou místo nich použít kokosový palmový cukr.

Zobrazit recept

Sladké kořeněné kelpové nudle

Nudle z kelpu můžete koupit v sekci s chlazenými potravinymi v obchodě se zdravou výživou a v receptech si s nimi můžete skvěle vyhrát. V zásadě fungují jen jako základ pro omáčku, protože vstřebají jakoukoliv chuť nebo cokoli, s čím je promícháte. Navíc neobsahují žádné kalorie a skvěle vás zasytí, zvlášť když si je připravíte s touhle neskutečně dobrou sladkou a kořeněnou omáčkou.

Zobrazit recept

Hedvábná čokoládová pěna s chia 

Díky tomuhle receptu si můžete dopřát čokoládovou pěnu, aniž byste zahodili výsledky svého detoxu. Tahle pěna je hustší něž běžný chia pudink, protože obsahuje kombinaci kokosového tuku a lecitinu: výsledkem je božská pěna. Recept nebude tak dobrý, pokud v něm použijete kokosové mléko z obchodu, protože to obsahuje příliš málo tuku, aby se vytvořila správná hedvábná struktura.

Zobrazit recept